DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Porażka indyków w Kędzierzynie-Koźlu

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe z liderem rozgrywek ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Była to druga z rzędu porażka drużyny z Kortowa. Tydzień temu siatkarze z Warmii i Mazur przegrali w Iławie w trzech setach z Jastrzębskim Węglem.

W piątek po południu, klub z Olsztyna niespodziewanie poinformował o rozwiązaniu kontraktu z trenerem Marco Bonit‪ą. Z komunikatu, opublikowanego na stronie Indykpolu AZS, można wyczytać, że do rozstania ze szkoleniowcem doszło za porozumieniem stron. Powodem były względy osobiste trenera.

Stąd na ławce trenerskiej zasiadł były libero indyków – Marcin Mierzejewski, który poprowadzi zespół także w najbliższych meczach.

Podczas piątkowego spotkania, siatkarze z Olsztyna równorzędną walkę z wicemistrzami Polski podjęli jedynie w pierwszym secie, kiedy prowadzili nawet 21:18. Jednak w końcówce spotkania, gospodarze szybko odrobili straty i wygrali partię do 23. W kolejnych dwóch setach, podopieczni Gheorghe Crețu kontrolowali przebieg meczu i pewnie wygrali go do 20 i 16.

Kolejnym przeciwnikiem Indykpolu będzie Projekt Warszawa. Spotkanie:  18 grudnia w Warszawie.

Redakcja: Ł. Sadlak/akt.tek