DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Porażka akademików na inaugurację sezonu

Indykpol AZS Olsztyn przegrał mecz inaugurujący rozgrywki w Pluslidze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3. MVP spotkania wybrano Łukasza Kaczmarka.

Olsztynianie byli lepsi od mistrzów Polski tylko w drugim secie spotkania, który wygrali 25:22. Pozostałe partie wygrywali goście. Przewagę pomiędzy drużynami widać było szczególnie w setach trzecim i czwartym, w których akademicy zdobyli zaledwie po 16 punktów.

Libero AZS-u Jakub Ciunajtis przyznał, że zespołowi zabrakło m.in. doświadczenia.

00:00 / 00:00

Olsztyński środkowy Mateusz Poręba starał się szukać pozytywów.

Złości nie krył nasz atakujący Karol Butryn.

W olsztyńskim zespole zadebiutował libero Jakub Hawryluk – świeżo upieczony wicemistrz Europy do lat 20.

Znakomity mecz zagrał były siatkarz Indykpolu AZS-u – Wojciech Żaliński. Przyjmujący ZAKSY imponował nie tylko w ataku, ale również w zagrywce.

W kolejnym spotkaniu siatkarze z Kortowa mierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem (4.10.2022 r., godz. 18:45)

Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 25:22, 16:25, 16:25).

Indykpol AZS Olsztyn: Taylor Averill, Karol Butryn, Moritz Karliztek, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Jakub Ciunajtis (libero) – Robert Andringa, Jakub Hawryluk (libero), Szymon Jakubiszak, Karol Jankiewicz, Jan Król.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Denis Karjagin, Dmytro Paszycki, David Smith, Przemysław Stępień, Wojciech Żaliński – Erik Shoji (libero) – Bartłomiej Kluth, Aleksander Śliwka.

Autor: Ł. Sadlak / M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS
Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna sezon. „Celem jest awans do pierwszej ósemki”

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn odliczają dni do pierwszego meczu w nowym sezonie. W sobotę zagrają w Iławie z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle. W klubie jest sporo optymizmu. -...