Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poprawiła się sytuacja na rzece Elbląg

Fot. M. Rudy

– Spadł poziom wody w rzece Elbląg, a prognozy pogody są na razie optymistyczne – przekazał Polskiemu Radiu Elbląg oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu brygadier Krzysztof Karolkiewicz.

Na poprawę sytuacji miała wpływ m.in. zmiana kierunku wiatru.

W tej chwili stan wody rzece Elbląg wynosi 560 cm, czyli od wczorajszego dnia spad poziom wody o 30 i centymetrów. Tendencja spadkowa zmienił się kierunek wiatru także w chwili obecnej tylko pozostanie nam monitoring sytuacji i sprawdzanie prognoz pogody

– przekazał bryg. Krzysztof Karolkiewicz.

W piątek prezydent Elbląga Witold Wróblewski zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Kryzysowego, po tym, gdy niekorzystne warunki pogodowe i silny wiatr z kierunku wschodniego spowodowały wzrosty stanu wód w rejonie Żuław i Zalewu Wiślanego. Dotyczyło to również rzeki Elbląg, w której w piątek o godz. 13 poziom wody przekroczył o jeden centymetr stan ostrzegawczy, wynoszący 590 centymetrów.

Poziom wody rzeki jest nadal na bieżąco monitorowany, wszystkie służby oraz miejskie formacje przeciwpowodziowe są w gotowości. Podczas piątkowego posiedzenia zapadła również decyzja o prewencyjnym ustawieniu rękawów przeciwpowodziowych. Zostały one rozłożone przez strażaków i służby kryzysowe w najbardziej newralgicznym miejscu, czyli wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta – od Mostu Kardynała Wyszyńskiego w kierunku Mostu Wysokiego.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Rudy
Redakcja: K. Ośko

Więcej w woda, rzeka Elbląg, poziom wody
Rośnie poziom wody w rzece Elbląg

Poziom wód w rzece Elbląg przekroczył stan ostrzegawczy. Prognozy są niekorzystne, dlatego zostaną prewencyjnie ustawione rękawy przeciwpowodziowe wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta: od Mostu Kardynała Wyszyńskiego w...

Zamknij
RadioOlsztynTV