Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie poziom wody w rzece Elbląg

Poziom wód w rzece Elbląg przekroczył stan ostrzegawczy. Prognozy są niekorzystne, dlatego zostaną prewencyjnie ustawione rękawy przeciwpowodziowe wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta: od Mostu Kardynała Wyszyńskiego w kierunku Mostu Wysokiego – poinformował elbląski urząd miasta.

W piątkowym komunikacie elbląski magistrat przypomniał, że niekorzystne warunki pogodowe i silny wiatr z kierunku wschodniego powodują wzrosty stanu wód w rejonie Żuław i Zalewu Wiślanego. Dotyczy to również rzeki Elbląg, w której o godzinie 13 poziom wody przekroczył stan ostrzegawczy (590 cm) i aktualnie wynosi 591 cm.

W związku z tym prezydent Elbląga Witold Wróblewski zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Kryzysowego, podczas którego omówiona została aktualna sytuacja.

– Poziom wody rzeki jest na bieżąco monitorowany, wszystkie służby oraz miejskie formacje przeciwpowodziowe są w gotowości” – przekazano w komunikacie.

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

Więcej w cofka, rzeka Elbląg, stan ostrzegawczy
Wiceminister prostuje informację nt. pogłębienia rzeki Elbląg. „To nadinterpretacja moich słów”

Informacja o tym, że rząd zleci pogłębienie rzeki Elbląg do portu w tym mieście, była nadinterpretacją moich słów - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, odnosząc się...

Zamknij
RadioOlsztynTV