Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poniedziałkowy raport potwierdza 140 nowych zakażeń i 4 w regionie

Fot. PAP/Leszek Szymański

140 zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce i cztery w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,03 i jest nieco niższy niż ogólnopolska średnia.

Najwięcej zakażeń w regionie – dwa – odnotowano w powiecie iławskim. Po jednym pozytywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 było w powiecie kętrzyńskim i ostródzkim. Wykonano ponad 33 tysiące testów na obecność patogenu. W regionie – 741. W skali kraju wyzdrowiało 416 osób. Najwięcej zakażeń w Polsce – 29 – jest na Mazowszu. Minionej doby w kraju zmarła jedna osoba, zakażona SARS-CoV-2. Miała też choroby współistniejące.

Dodajmy, że do tej pory w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono niemal 24,5 mln osób, w tym prawie 9 mln drugą dawką. W województwie warmińsko-mazurskim natomiast w sumie prawie 809 tysięcy, a po raz drugi – 297,5 tysiąca. Minionej doby zaszczepiono natomiast ponad 2 tysiące osób, a drugą dawką – 1021.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Szpital Miejski w Elblągu w pełni wraca do pracy

Od dziś Szpital Miejski w Elblągu w pełni wraca do pracy, zachowując jednak 33 łóżka covidowe. Oddział zakaźny, przeznaczony dla osób z koronawirusem będzie utrzymany. To...

Zamknij
RadioOlsztynTV