Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad stuprocentowy wzrost w porównaniu do zeszłego tygodnia. Koronawirus nie odpuszcza

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Ponad stuprocentowy wzrost nowych zakażeń koronawirusem w kraju w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Jak przekazał resort zdrowia – dziś mamy w kraju 8361 nowych zakażeń – tydzień temu było ich 3931.

Wzrosła też liczba ofiar śmiertelnych – przed tygodniem w Polsce z powodu COVID-19 zmarły 64 osoby – w dzisiejszych danych są 133 ofiary. Najwięcej dobowych zakażeń jest na Mazowszu to 1687 przypadków, niewiele mniej 1632 na Lubelszczyźnie.

W Warmińsko-Mazurskiem dziś jest 317 nowych zakażeń, przed tygodniem było 149 przypadków. W regionie zmarło ostatniej doby sześciu chorych na koronawirusa. Najwięcej nowych zakażeń – 68 odnotowano w Elblągu, 53 są w powiecie ełckim, 33 w samym Olsztynie i 27 w powiecie olsztyńskim. Najmniej nowych dobowych przypadków, bo tylko jeden odnotowano w powiecie nowomiejskim. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę zakażeń w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, to region, z przelicznikiem wynoszącym 2,23, jest dziś na czwartym miejscu w kraju.

– Liczby zakażonych będą rosły – zapowiadała Agnieszka Wabik, zastępca dyrektora warmińsko-mazurskiego.

W zeszłym tygodniu zakażenia były na poziomie około 100 przypadków, teraz mamy ponad 300 przypadków i sytuacja się rozwija. Musimy pamiętać, że jeżeli w społeczeństwie mamy dużo wirusa, to coraz więcej pozytywnych przypadków, dlatego dbajmy o siebie.

00:00 / 00:00

Służby sanitarne cały czas przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: maseczka, dystans, dezynfekcja i szczepienia.

Musimy dbać o siebie, nosić maseczki, zachowywać dystans. Są trzy podstawowe zasady, które powinniśmy stosować oraz szczepienia. Te osoby, które się jeszcze nie zaszczepiły, mają teraz czas, żeby się szczepić i nabyć odporność.

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski/P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pilne, koronawirus
Czwarta fala pandemii trwa. Jak wygląda sytuacja w szpitalach na Warmii i Mazurach?

Większa, dobowa liczba zakażeń koronawirusem przekłada się na większą liczbę zajętych łóżek covidowych. W Warmińsko-Mazurskiem mamy do dyspozycji 333 takie łóżka, a zajęte są 142. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV