Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad stu chirurgów z kraju i zagranicy przyjechało do Olsztyna doskonalić swoje umiejętności

fot. Przemysław Getka

Przez rok przeprowadzili około 400 operacji z użyciem lasera, dziś szkolą innych. W Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie rozpoczęły się warsztaty dotyczące stosowania laserów w chirurgicznym leczeniu schorzeń u dzieci.

To największe wydarzenie tego typu w Polsce w ostatnich latach. Użycie laserów znacznie zmniejsza utratę krwi, ogranicza obrzęk przy zabiegach, podczas których usuwana jest chora część ciała lub jej fragment. Swoją wiedzą i doświadczeniami dzielą się specjaliści z olsztyńskiego szpitala. W warsztatach uczestniczy ponad stu lekarzy z Polski i delegacja z Ukrainy. W ostatnich latach stosowanie laserów w chirurgii przeżywa dynamiczny rozwój.

Profesor Janusz Bohosiewicz konsultant krajowy do spraw chirurgii dziecięcej mówi, że jest to możliwe dzięki wsparciu państwa.

Uczestnicy warsztatów zobaczą osiem zabiegów transmitowanych na żywo z sali operacyjnej olsztyńskiego szpitala dziecięcego – wyjaśnia dr Tomasz Janowicz.

Do soboty Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie staje się stolicą chirurgii dziecięcej. W czwartek odbyły się warsztaty w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W piątek ciąg dalszy szkolenia. Specjaliści spotkali się podczas międzynarodowego sympozjum poświęconego laseroterapii w Lidzbarku Warmińskim.

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, zdrowie, szpital, operacja, szkolenie, laparoskopia
Bliższe spotkania – 12.11.2019 r.

"Prawniczy wtorek" oraz Światowy Dzień Zapalenia Płuc - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. "Prawnicze wtorki" to nowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV