Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad sto stoisk na targach rolnych w Ostródzie. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Olsztyn

Targi Rolne Zagroda w Ostródzie. Fot. FB organizatora

Targi Rolne ZAGRODA to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego hodowcy. W Ostródzie trwają jedne z największych tego typu targów w Polsce północno-wschodniej.

To doskonała okazja dla rolników, żeby mogli pokazać swój dorobek i osiągnięcia jakie mają w swoich hodowlach – podkreślił na antenie Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Babalski, były minister rolnictwa.

00:00 / 00:00

Uczestnicy targów dyskutują też o opłacalności produkcji mleka i rozwoju hodowli zwierząt mlecznych. Jak podkreślał były minister rolnictwa, a obecnie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Jurgiel, problemem w hodowli jest sprawa genetyki. – Jesteśmy w tyle Unii Europejskiej, dlatego że mamy rozdrobnionych producentów, ale też trzeba odpowiednio finansować ocenę wartości hodowlanej – powiedział Krzysztof Jurgiel dodając, że w 2016 roku był przyjęty program roku rozwoju rynku mleka.

00:00 / 00:00

Na ponad stu stoiskach prezentują się producenci sprzętu i akcesoriów niezbędnych w hodowli zwierząt. Są także wystawiennicze nowinki. Oprócz zwierząt hodowlanych, które widzimy na co dzień, czyli bydło mleczne, bydło mięsne, konie, kozy czy owce, również są alpaki i zwierzęta futerkowe-lisy, norki i szynszyle – mówi organizator targów Adam Gancewski.

Jest także giełda maszyn używanych. – Byłem pod wrażeniem kilkunastu używanych maszyn, ponieważ wyglądają jak nowe. Myślę, że każdy rolnik, który posiada gospodarstwo, jest znaleźć coś dla siebie w Ostródzie – dodaje Adam Gancewski.

Ostródzkim targom towarzyszy Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt – można tu obejrzeć czempiony z regionu.

Patronat medialny nad Targami Rolnymi ZAGRODA objęło Radio Olsztyn.

Na miejscu były Dorota Grzymska i Izabela Malewska, posłuchaj o czym mówili ich goście

Zobacz więcej na zagrodaexpo.pl

Targi Rolne Zagroda w Ostródzie. Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Fot. FB ODR

Targi Rolne Zagroda w Ostródzie. Fot. FB organizatora

Fot. FB organizatora

Fot. FB organizatora

Fot. FB organizatora

Fot. FB organizatora

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, Adam Gancewski
Komunikacja podmiejska wraca do Morlin

Po pikiecie pracowników zakładów mięsnych w Morlinach i mieszkańców gminy Ostróda w sprawie pata w komunikacji podmiejskiej, wójt i burmistrz zadeklarowali, że autobusy pojadą na teren...

Zamknij
RadioOlsztynTV