Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komunikacja podmiejska wraca do Morlin

Po pikiecie pracowników zakładów mięsnych w Morlinach i mieszkańców gminy Ostróda w sprawie pata w komunikacji podmiejskiej, wójt i burmistrz zadeklarowali, że autobusy pojadą na teren gminy 10 października.

Dzień wcześniej, czyli w środę, muszą być zwołane nadzwyczajne sesje rad miejskiej i wiejskiej, by uchwalić zmiany w budżetach. Gminy rozliczą się na koniec roku. Nowe porozumienie na przyszły rok będzie negocjowane w ciągu najbliższych tygodni.

Przypomnijmy, autobusy nie wyjeżdżają poza granice Ostródy od 7 września. Wtedy miasto wypowiedziało umowę gminie. W efekcie mieszkańcy i pracownicy zakładów mięsnych nie mają jak dojeżdżać z miasta na teren gminy. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas mówił Radiu Olsztyn, że nie widzi szans na porozumienie na warunkach burmistrza, bo jego zdaniem podniesienie stawki o 55 procent z 5 złotych do 7,76 jest bezpodstawne.

00:00 / 00:00

Pikietę zorganizowała Solidarność z zakładów w Morlinach. Uczestnicy przeszli spod urzędu gminy pod urząd miasta.

 

Autor: A.Skrago/K. Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pikieta, komunikacja, Ostróda, Morliny
Rozmawiali o strategii regionów i ochronie środowiska. W Ostródzie zakończył się Konwent Marszałków Województw RP

O pieniądzach z Unii Europejskiej dyskutowali w Ostródzie Marszałkowie województw z całej Polski. Zakończyło się drugie warmińsko-mazurskie posiedzenie Konwentu Marszałków Województw. Do Ostródy, obok marszałków, przyjechali...

Zamknij
RadioOlsztynTV