Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad rok utrzymywali, że są niewinni. Teraz chcą składać zeznania. Trwa śledztwo w sprawie tragedii w Długim Borku

Fot. Jarosław Kubalski

Prokuratura rejonowa w Szczytnie o kolejne 3 miesiące przedłuża postępowanie w sprawie śmierci trzech pracowników zakładu utylizacji żywności w Długim Borku w gminie Świętajno.

Do tragedii doszło w sierpniu 2017 roku. Pracownicy zginęli w kotle do utylizacji. Po zapoznaniu się z aktami sprawy do winy przyznał się tylko jeden z trzech przedstawicieli kierownictwa zakładu oskarżonych o niedopełnienie obowiązków. To specjalista do spraw BHP Radosław G, który jako pierwszy usłyszał zarzuty.

Teraz wyjaśnienia chcą składać dwaj pozostali: brygadzista Mirosław W. i przedstawiciel kierownictwa zakładu Dariusz Ś., którzy od początku utrzymują, że są niewinni – mówi prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski.

Akta sprawy są obecnie w prokuraturze okręgowej w Olsztynie. Gdy wrócą wyznaczony zostanie terminarz przesłuchań. Postępowanie przedłużono do 28 maja 2019 roku.

 

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, sąd, akta, proces
„Bestia” z Pasłęka za kilka dni opuści więzienie. Mężczyzna, który zabił siostrę i próbował zamordować matkę, nadal stwarza zagrożenie

Sąd Okręgowy w Elblągu wydał orzeczenie w sprawie 26-letniego Pawła J. skazanego na 7 lat więzienia za zabójstwo siostry i usiłowanie zabójstwa matki. Do tej tragedii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV