Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Bestia” z Pasłęka za kilka dni opuści więzienie. Mężczyzna, który zabił siostrę i próbował zamordować matkę, nadal stwarza zagrożenie

Sąd w Elblągu zdecydował na jakich warunkach Paweł J. może wyjść na wolność. Fot. A.Pastuszka

Sąd Okręgowy w Elblągu wydał orzeczenie w sprawie 26-letniego Pawła J. skazanego na 7 lat więzienia za zabójstwo siostry i usiłowanie zabójstwa matki.

Do tej tragedii doszło w 2009 roku w Pasłęku. Za kilka dni ma wyjść na wolność. Mężczyzna w chwili popełniania przestępstwa miał 16 lat. Został objęty tzw. ustawą o bestiach.

Na kilka dni przed zakończeniem odbywania kary – na wniosek zakładu karnego w Iławie, gdzie obecnie przebywa Paweł J. – odbyło się posiedzenie sądu w Elblągu. Sąd uznał osadzonego za osobę stwarzającą zagrożenie w rozumieniu ustawy o bestiach. Zdecydowano także, że po opuszczeniu zakładu karnego wobec 26-latka zastosowany będzie nadzór prewencyjny. Dodatkowo mężczyzna ma poddać się terapii w jednym z ośrodków terapeutycznych w Bydgoszczy.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, morderstwo, zabójstwo, zabójca, Paweł J.
Poznaliśmy wyrok sądu w sprawie żołnierzy z Giżycka. Wojskowi pobili i znieważyli policjantów oraz strażnika miejskiego

Na kary od 7 tys. 200 zł  do 10 tys. złotych grzywny skazał Sąd Rejonowy w Giżycku trzech oficerów Wojska Polskiego. Byli oskarżeni o znieważenie policjantów...

Zamknij
RadioOlsztynTV