Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad milion złotych na walkę z koronawirusem. Powiat braniewski otrzymał dotację

Fot. Starostwo powiatowe w Braniewie

Powiat braniewski otrzymał od wojewody warmińsko-mazurskiego ponad milion sto trzydzieści tysięcy złotych dotacji. Jest ona przeznaczona na działania związane ze zwalczaniem skutków choroby Covid-19.

Pieniądze trafią do Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie. Placówka dotację przeznaczy na dostosowanie się na przyjęcie kolejnych pacjentów covidowych. Obecnie na terenie szpitala budowana jest instalacja tlenowa. Zamówiony został także zbiornik na tlen. Pozwoli to na ciągłe dostarczanie tlenu pacjentom covidowym.

Do tej pory tlen był dostarczany pacjentom w butli. Na terenie szpitala montowana jest także winda do przewozu pacjentów covidowych. Dodatkowo w ramach otrzymanej dotacji za prawie 60 tysięcy złotych kupiony zostanie sprzęt dla zespołów ratownictwa medycznego.

Przypomnijmy, decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego w szpitalu powiatowym w Braniewie utworzono łóżka covidowe. Obecnie szpital przygotowany jest na przyjęcie 40 pacjentów. W przygotowaniu jest kolejnych 30 miejsc. Obecnie w szpitalu przebywa 30 osób chorych na Covid-19.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. Starostwo powiatowe w Braniewie

Fot. Starostwo powiatowe w Braniewie

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, pieniądze, powiat braniewski, dotacja
500 złotych dla nauczycieli z Elbląga. Władze miasta chcą wesprzeć pedagogów

Elbląski samorząd wesprze nauczycieli. Wszyscy dostaną jednorazowy, 500-złotowy dodatek na doposażenie do zdalnego nauczania. Jest on niezależny od wsparcia w tej samej wysokości, które na ten...

Zamknij
RadioOlsztynTV