Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 400 chórzystów z Polski i zagranicy przyjechało do Barczewa na Festiwal Muzyki Chóralnej

W Barczewie co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. Fot. M. Lewiński

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem kompozytora i przemarszem chórów ulicami miasta, w Barczewie rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego.

Uczestnicy wspólnie zaśpiewali „Rotę” i „Hymn Warmii”. Po przemarszu o w barczewskim Amfiteatrze rozpoczął się koncert inauguracyjny i zaprezentowano chóry uczestniczące w tegorocznym festiwalu. Jak co roku do Barczewa przyjechało ponad 400 chórzystów z Polski i zagranicy.

W piątek (26 maja) w Skarbcu Kultury Europejskiej odbędą się przesłuchania konkursowe, a w barczewskim Salonie Muzycznym zaplanowano konferencję naukową zatytułowaną „Kultura Muzyczna Warmii i Mazur”. W czasie festiwalu, w różnych miejscowościach Warmii i Mazur, w szkołach, bibliotekach i kościołach odbędą się dziesiątki koncertów.

W sobotę (27 maja) odbędą się przesłuchania Chórów Seniora, a muzyki chóralnej będą mogli posłuchać także osadzeni w zakładzie karnym i wychowankowie zakładu poprawczego w Barczewie. Festiwal zakończy ogłoszenie wyników i wieczorna gala w kościele św. Anny. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny.

(PKarpiszen/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Barczewo, festiwal, chór
Policjanci rozbili gang rozprowadzający na wielką skalę narkotyki w woj. warmińsko-mazurskim

Niemal 10 kilogramów amfetaminy, prawie 2 i pół tysiąca tabletek ekstazy i ponad 200 gramów kokainy wykryli policjanci CBŚP w podolsztyńskim Barczewie. Czarnorynkowa wartość narkotyków to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV