Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 31 miliardów już wypłacono. Którzy przedsiębiorcy nadal mogą liczyć na wsparcie ZUS?

Przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki pandemii, wciąż mogą ubiegać się o wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jedną z form pomocy jest zwolnienie z opłacania składek i świadczenie postojowe.

Do tej pory ZUS przyjął w całym kraju ponad 7 milionów wniosków, udzielając pomocy na kwotę ponad 31 miliardów złotych.

Prawo do pomocy mają przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju działalności gospodarczej – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurski.

Chodzi o firmy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją oraz dystrybucją filmów oraz fizjoterapeuci. Skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagając transport.

00:00 / 00:00

Przedsiębiorcy, którzy ubiegają się o wsparcie powinni pamiętać o przekazaniu deklaracji rozliczeniowych. Mają na to czas do końca marca. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, pomoc, ZUS, przedsiębiorcy, składki, pandemia, postojowe
Kolejny lockdown, składki zdrowotne oraz pensja minimalna w Polsce i Unii Europejskiej. Posłuchaj audycji My, Wy Oni

O możliwych konsekwencjach kolejnego lockdownu w Polsce, ewentualnym podniesieniu składki zdrowotnej i unijnej pensji minimalnej rozmawiali goście audycji My, Wy Oni. W ostatni poniedziałek miesiąca w...

Zamknij
RadioOlsztynTV