Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 270 km dróg zyska nową jakość. Ich modernizacja będzie możliwa dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych

Program budowy dróg ma być impulsem dla gospodarki. Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnili, że dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych zostanie wybudowanych lub wyremontowanych wiele dróg.

Pieniądze pomogą zrealizować nieco ponad 620 zadań na terenie powiatów i prawie 1680 w obrębie gmin. W sumie planowana jest budowa, przebudowa lub remont prawie 3,5 tysiąca kilometrów dróg.

W puli są ponad 3 miliardy złotych i całkiem spora część dla województwa warmińsko-mazurskiego –  mówi Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury i radny sejmiku województwa.

00:00 / 00:00

Zdaniem Jerzego Szmita, byłego wiceministra infrastruktury, realizacja programu będzie miała wpływ na lokalny rynek pracy. Będzie to dobry czas szczególnie dla małych przedsiębiorstw, które są w stanie takie niewielkie zlecenia wykonywać:

00:00 / 00:00

W województwie warmińsko – mazurskim limit na dofinansowanie inwestycji realizowanych przez samorządy wyniesie 178 milionów 600 tysięcy złotych. Większa część pieniędzy, bo 90,5 miliona przeznaczona będzie na zadania gminne. Inwestycje powiatowe pochłoną nieco ponad 88 milionów.

Wsparcie uzyska 151 zadań: 48 powiatowych i 103 gminne. Pozwoli to na budowę, przebudowę lub remont 273 kilometrów dróg: w tym 152 kilometry tras powiatowych i 122 kilometry dróg gminnych.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Grzymska/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, pieniądze, budowa, droga, remont, modernizacja
Dodatkowe miliony trafią do polskich naukowców. Pieniądze mają pomóc w walce z koronawirusem SARS-Cov-2

Kolejne pieniądze z programu Inteligentny Rozwój trafią do naukowców na badania mające pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Chodzi o 15 milionów złotych. Fundacja na rzecz...

Zamknij
RadioOlsztynTV