Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ponad 20 niewybuchów z II wojny światowej znaleźli robotnicy podczas prac budowlanych

Fot. Łukasz Węglewski

O włos od tragedii – policjanci z Iławy zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchów podczas prac budowlanych na terenie miasta Iława. Zabrali je stamtąd saperzy z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Policyjni pirotechnicy stwierdzili, że najprawdopodobniej pochodzą z czasów drugiej wojny światowej – wyjaśnia sierżant sztabowy Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji: – To całkowicie skorodowane niewybuchy różnych kalibrów. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili 23 pociski artyleryjskie i jeden granat moździerzowy.

Przypominamy – w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. W żadnym wypadku nie należy dotykać lub nie przenosić tych przedmiotów. W miarę możliwości warto oznaczyć miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, aby inne osoby nie naraziły się na niebezpieczeństwo.

(K.Piasecka/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w saperzy, II wojna światowa, budowa
Ponad 3 miliardy złotych na drogi gminne i powiatowe w Polsce Wschodniej. Ministerstwo Rozwoju podpisano już umowy na połowę tej kwoty

    Rozdysponowano prawie połowę środków na drogi z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020 - poinformowała w środę Małgorzata Wierzbicka, dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV