Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 13 milionów złotych na drogi w powiecie ełckim. Wojewoda podpisał wnioski na rządowe wsparcie

fot. Wojewoda podpisał wnioski na dofinansowania z Fundusz Dróg Samorządowych w powiecie ełckim

Wojewoda warmińsko-mazurski podpisał dzisiaj wnioski na ponad 13 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na drogi w powiecie ełckim. Rządowe wsparcie otrzymały m.in. gmina Kalinowo i Ełk.

Było bardzo duże zainteresowanie wsparciem z Funduszu – powiedział wojewoda Artur Chojecki. W całym województwie takich wniosków jest ponad 300. Niektóre samorządy składały nawet po kilkanaście. W powiecie ełckim też jest spore zainteresowanie.

Ogromne zainteresowanie Funduszem potwierdza również poseł Jerzy Małecki. Liczba wniosków przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Większość z nich otrzymała dofinansowanie. Wiadomo również, że na takie dofinansowanie mogą również liczyć wnioski, które znalazły się na liście rezerwowej.

Pieniądze dostała także m.in. gmina Stare Juchy – mówi wójt Ewa Jurkowska Kawałko. To 60-procentowe wsparcie inwestycji wartej ponad 8 mln. Dzięki temu wyremontowana zostanie droga we wsi Rogale. Remonty dróg cieszą posła Jerzego Gosiewskiego. Niektóre regiony mają już bardzo dobrą infrastrukturę. Teraz przyszła kolej na Warmię i Mazury.

Na podpisanie umowy czeka jest miasto Ełk. Samorząd miejski w Ełku otrzymał prawie 5 mln zł na budowę tzw. małej obwodnicy.

fot. Wojewoda podpisał wnioski na dofinansowania z Fundusz Dróg Samorządowych w powiecie ełckim

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Artur Chojecki, Wojciech Kossakowski, Małgorzata Kopiczko, Jerzy Gosiewski, Jerzy Małecki
Kluby sportowe otrzymają wsparcie finansowe. Artur Chojecki i Wojciech Kossakowski przybliżyli szczegóły

Rządowy program Klub przedstawili w Ełku wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i poseł Wojciech Kossakowski. To kolejna już edycja programu, dzięki któremu pomoc mogą otrzymać kluby sportowe....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV