Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 100 upomnień za nieporządek. Straż Miejska podsumowała pierwszy etap akcji Posesja

Fot. portEl.pl

Elbląska straż miejska podsumowała pierwszy etap dorocznej akcji Posesja, podczas której kontrolowany jest stan czystości miasta po zimie.

W tym roku ta wstępna ocena wypadła źle, zarówno dla administratorów terenów miejskich, jak i zarządców nieruchomości czy właścicieli prywatnych terenów. Ponad stu z nich otrzyma upomnienia z terminem, w którym muszą posprzątać. I po raz kolejny sprawdzą to patrole – uprzedza Iwona Łojewska, rzeczniczka elbląskiej straży miejskiej.

Rekontrola polega na ponownym przeglądzie miejsc, co do których były zastrzeżenia. Upomnienie jest ostrzeżeniem, dopiero w przypadku uchylenia się od zaleceń straż miejska może nałożyć mandat do wysokości 500 zł.

00:00 / 00:00

Akcja Posesja jest organizowana każdej wiosny od ponad 20 lat. Uczestniczą w niej oprócz straży miejskiej także policjanci i urzędnicy z ratusza.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Co trzeci z zaszczepionych mieszkańców Elbląga przyjął obie dawki preparatu przeciw COVID-19

W Elblągu zaszczepionych jest ponad 21 tysięcy mieszkańców, co trzeci z nich przyjął obie dawki. W powiecie elbląskim liczba zaszczepionych osób zbliża się do 6 tysięcy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV