Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 10 milionów złotych trafi do samorządów Warmii i Mazur. Zostaną przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Dzięki dodatkowym środkom remontowane są drogi i obiekty użyteczności publicznej, które ucierpiały podczas zeszłorocznych powodzi.

Dofinansowanie w wysokości 622 tysięcy złotych dostał między innymi powiat piski. Przebudowana zostanie droga w Karwiku, która została rozmyta, gdy poziom wody przekroczył stan alarmowy o półtora metra.

Po zeszłorocznych powodziach w wielu gminach konieczne są teraz remonty. Do tej pory dofinansowanie było przeznaczane m.in. na remonty mostów, dróg, szkół i przedszkoli. Skorzystało z tego 11 samorządów. Na te prace naprawcze na Warmii i Mazurach udało się zdobyć do tej pory rekordową sumę 10 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, naprawa
Księgowa wyłudziła ze wspólnot mieszkaniowych prawie 90 tysięcy złotych. Grozi jej pięć lat więzienia

40-latka z gminy Miłakowo okradała mieszkańców. Sprawa wyszła na jaw, gdy członkowie wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez przedsiębiorstwo, w którym pracowała kobieta, zauważyli nieprawidłowości w funduszach remontowych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV