Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Polsko ciesz się, że masz tak zdolną młodzież”. Kurator Krzysztof Marek Nowacki nagrodził najlepszych uczniów w regionie

Fot. K. Grabowska

Warmińsko – mazurski kurator oświaty nagrodził najlepszych uczniów w regionie. W Urzędzie Wojewódzkim odbyła się coroczna gala laureatów kuratoryjnych konkursów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nagrodzono uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym zdobyli co najmniej trzy tytuły. Okazuje się, że zdolnej młodzieży jest coraz więcej. 16 tysięcy 900 uczniów szkół podstawowych i prawie 9,5 tysiąca uczących się w trzecich klasach gimnazjum – tylu młodych ludzi w mijającym roku szkolnym wystartowało w konkursach organizowanych przez warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. W pierwszej kategorii udało się wyłonić 614 finalistów i 323 laureatów, w drugiej  431 finalistów oraz 488 laureatów konkursów przedmiotowych na etapie wojewódzkim. Wśród nich są m.in Antoni Prążyński i Błażej Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku, którzy przyznają, że był to bardzo intensywny rok szkolny.

Intensywnie, szczególnie przed etapami wojewódzkimi. Trzeba było się przygotowywać. Na pewno była duża konkurencja. Znalazłem w tym roku złoty środek pomiędzy nauką i odpoczynkiem. I się udało, jestem laureatem z 7 przedmiotów. Bardzo się z tego powodu cieszę, jest to duża motywacja na przyszłość.

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki podczas gali mówi natomiast, że edukacja jest inwestycją w przyszłość. Dodał też, że osiągnięcia młodzieży to sukces wielu środowisk –  rodziców, nauczycieli i szkół, które potrafiły te talenty wyłowić.

Ten sukces oznacza też lepszy dynamizm rozwoju, gospodarki, kultury, a co za tym idzie – całego kraju. Polsko ciesz się, że masz tak zdolną młodzież, Polsko ciesz się, że jest ktoś, kto zastąpi starsze pokolenie.

W tym roku szkolnym największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i historii.

Dodajmy jeszcze, że  coroczna gala warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty jest też adresowana do nauczycieli. Podczas uroczystości nagrodzono pedagogów, którzy mają pod swoja opieką co najmniej 4 laureatów  konkursów.

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, konkurs, kurator oświaty, Krzysztof Marek Nowacki
W Olsztynie rywalizują najlepsi policjanci drogówki z regionu. Zwycięzcy pojadą na ogólnopolski finał

Ręczne kierowanie ruchem, strzelanie, motocyklowy tor przeszkód oraz znajomość przepisów – to konkurencje, w których rywalizują policjanci ruchu drogowej z Warmii i Mazur. Do wojewódzkiego etapu...

Zamknij
RadioOlsztynTV