Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polsko-austriackie konsorcjum za prawie 460 milionów wybuduje kolejny odcinek trasy S7

Niedawno oddano do użytku odcinek S7 Olsztynek – Ostróda, fot. Ł.Sadlak

Za 446,2 mln zł konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure SA z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia wybuduje drogę S7 na odcinku Mława – Strzegowo. Konsorcjum złożyło najkorzystniejszą ofertę i wygrało przetarg – podała dziś GDDKiA w Olsztynie.

Jak poinformował rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki w postępowaniu przyjęto trzy kryteria oceny ofert.

Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania. Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót

– wyjaśnił Głębocki.

Odcinek Mława – Strzegowo to kolejny z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został przetarg na budowę odcinka S7 Napierki – Mława.

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki, które będą kolejno realizowane. Chodzi o odcinki: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Źródło: PAP
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w S7, Napierki, droga ekspresowa, Mława, Karol Głębocki, uwaga, pilne
Sąd umorzył postępowanie w sprawie znęcania się nad wychowankami domu dziecka w Lidzbarku. Powodem była „niespójność”

Sąd Rejonowy w Działdowie umorzył postępowanie ws. pracowników niepublicznego domu dziecka w Lidzbarku oskarżonych o znęcanie się nad wychowankami. Proces byłej dyrektorki, jej zastępcy i czworga...

Zamknij
RadioOlsztynTV