Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Polskie i neapolitańskie blokowiska

kadr z filmu „Chleb i sól”

Neapol, polskie blokowiska, Zakopane, kraina tygrysów i droga restauracja. W audycji Do Zobaczenia będziemy w wielu miejscach.

CHLEB I SÓL Damiana Kocura to jeden z najlepszych debiutów w polskim kinie w ostatnich latach. Nagrodzony w Wenecji surowy i uliczny film wchodzi w końcu do kin. O dorastaniu w betonowej dżungli opowiada też zdumiewający serial oparty na książce Elany Ferrante ZAKŁAMANE ŻYCIE RODZICÓW. Neapolitańska opowieść o dojrzewaniu na Netflix.

Od tego weekendu w kinach również familijny włoski PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW. Idealne kino na ferie! Dzieciaków nie bierzcie do kina na NIEBEZPIECZNYCH DŻENTELMENÓW Macieja Kowalskiego, mimo, że tam plejada postaci z historii, o których polscy uczniowie słyszą w szkołach. Brawurowe zderzenie Kacu Vegas ze Śmiercią Stalina jest mocno podlane wyparem z pejotla i meskalu. Na koniec wypar z przebrzydle bogatej burżuazji w MENU. Kucharz o swojskim nazwisku Słowik robi zemstę w imię proletariatu.

My niebezpieczni bywamy. Dżentelmenka jest tylko jedna na antenie. Podajemy menu złożone nie tylko z soli i pieczywa, ale głównie dobrych filmów i muzy. Czasami nawet mamy pazury, ale nie tygrysie.

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Adamski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, kultura
Przyszłość Olsztyna tematem debaty ekspertów. „Czas wyjść z zaścianka”

W Olsztynie odbyła się debata dotycząca przyszłości stolicy regionu. Zebrani eksperci m.in. architekci, urbaniści i planiści dyskutowali o możliwościach rozwoju miasta i sąsiadujących z nim gmin....

Zamknij
RadioOlsztynTV