Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polski Inkubator Rzemiosła ma być wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstw

Fot. A. Skrago

Na 20 tysięcy złotych dofinansowania będą mogły liczyć Izby Rzemieślnicze w całej Polsce. Rusza Polski Inkubator Rzemiosła – program, który ma wzmocnić działalność organizacji samorządu gospodarczego rzemiosła.

Nowa propozycja i konkurs mają być konkretnym wsparciem dużej części małych i średnich przedsiębiorstw, które działają w Polsce. Na ten temat rozmawiano w Wojewódzkim Domu Rzemiosła w Olsztynie.

Program przedstawiała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Konkursy mają się rozpocząć w połowie lipca, a budżet Inkubatora to 10 milionów złotych rocznie. Pieniądze będą przeznaczone ma doposażenie organizacji rzemieślniczych w sprzęt techniczny i zakup oprogramowania specjalistycznego, ale także na specjalistyczne szkolenia zawodowe.

Instytucją odpowiedzialną za realizację programu „Polski Inkubator Rzemiosła”jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Olga Semeniuk – wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Ryszard Starzyński – rzemieślnik z Kętrzyna, Jan Mackiewicz – rzemieślnik z gminy Stawiguda, Piotr Mazurek – pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Posłuchaj komentarzy:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w izba rzemiosła
Jubileusz 70-lecia izby rzemiosła

Jubileusz 70-lecia obchodzi Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Instytucja powstała zaraz po wojnie w 1945 roku i od samego początku skupiała rzemieślników świadczących usługi dla mieszkańców...

Zamknij
RadioOlsztynTV