Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska 2050 tworzy struktury partii w regionie. „Mamy pomysły i wiemy co zrobić”

Fot. D. Grzymska

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni tworzy struktury w województwie warmińsko-mazurskim – poinformował o tym na konferencji prasowej poseł tej partii prof. Wojciech Maksymowicz.

Wojciech Maksymowicz przedstawił koordynatorów oraz pełnomocników, którzy utworzą zarząd partii, a także zaprezentował główne kierunki działania ugrupowania. Celami partii jest zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i działanie w służbie innym.

Sygnalizujemy pewne kierunki programu dla rozwoju (…) Wiedza jest, niewątpliwie tym co, pozwala pokonywać bariery. Ochrońmy nasz skarb, czyli naturę Warmii i Mazur. Dostaliśmy go i jesteśmy za tym, żeby go wspierać. To będzie jedno z naszych głównych działań politycznych Polski 2050, szczególnie na Warmii i Mazurach. Jesteśmy stworzeni do słuchania ludzi i działania w służbie ludziom i po to tutaj przyszliśmy.

00:00 / 00:00

Rafał Ryszczuk, który jest zarazem burmistrzem Kisielic przekonywał, że ugrupowanie stawia m.in. na ochronę środowiska.

Szymon Hołownia mówi o Polsce zielonej, bezpiecznej i solidarnej. To są trzy słowa, które jak w soczewce skupiają wszystko, co zawiera się w programie Polski 2050. Ludźmi, którzy są tu zgromadzeni będziemy budować Polskę 2050.

00:00 / 00:00

Z kolei radny Ełku Robert Klimowicz, przekonuje, że Polska 2050 wie jak rozwiązać problem podwyżek surowców energetycznych i przerzucania kosztów na mieszkańców.

Wynika to zaniedbywania tematów myślenia o ogrzewaniu. Jako Polska 2050 mamy pomysły, wiemy co zrobić, żeby złagodzić ból związany z podwyżkami czynszu i nigdy, w podsobnych przypadkach, nie zostawimy ludzi samych.

00:00 / 00:00

W regionie warmińsko-mazurskim wśród pełnomocników tworzących struktury partii Polska 2050 Szymona Hołowni są są: Andrzej Kimbar z Wielbarka, Robert Klimowicz z Ełku, prof. Wojciech Maksymowicz z Olsztyna i Rafał Ryszczyk z Kisielic.

Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni przekształcił się w partię w marcu tego roku.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w partia, Wojciech Maksymowicz, Rafał Ryszczuk, Szymon Hołownia, Polska 250, struktury partii, Robert Klimowicz, Andrzej Kimbar
„Cuda istnieją”. Ponad połowa pacjentów Budzika komunikuje się z otoczeniem

Ponad połowa z piętnastu pacjentów Kliniki "Budzik" w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie nawiązuje już kontakt z otoczeniem. Wybudzenia ze śpiączki to wymagająca praca lekarzy, pielęgniarek...

Zamknij
RadioOlsztynTV