Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polregio: 16 maja strajku nie będzie

Nie będzie zapowiadanego na najbliższy poniedziałek strajku generalnego pracowników Polregio. W piątek wieczorem w siedzibie spółki podpisano porozumienie między związkami zawodowymi a zarządem Polregio, dotyczące podwyżek dla pracowników.

„Zgodnie z treścią porozumienia wszyscy pracownicy wynagradzani według Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy otrzymają podwyżkę w wysokości 400 złotych wliczoną do wynagrodzenia zasadniczego z wyrównaniem od początku roku oraz 300 złotych w roku przyszłym.

Tym samym, zgodnie z deklaracją Związków Zawodowych strajk generalny, zapowiedziany na 16 maja nie odbędzie się. Jednakże porozumienie przewiduje, że w sytuacji, gdy Urzędy Marszałkowskie nie zawrą ze spółką aneksów do obowiązujących umów PSC do 10 czerwca br., Strona Społeczna będzie mogła uznać postanowienia porozumienia za nieważne i zorganizować strajk w tych województwach, w których nie
będą wdrożone podwyżki” – czytamy w komunikacie.

Jak informuje Polregio, na sfinansowanie podwyżek w tym roku wyrazili zgodę marszałkowie wszystkich województw, poza warmińsko-mazurskim, a dwa województwa wyraziły częściową zgodę na pokrycie kosztu wzrostu wynagrodzeń pracowników Polregio.

Redakcja: A. Niebojewska za W.Chromy/mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, strajk
Groźny wypadek na torach niedaleko Olsztyna. Samochód wjechał pod pociąg

Niebezpieczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Godkach pod Olsztynem. W pociąg relacji Olsztyn-Elbląg uderzył samochód osobowy, którym jechało trzech młodych mężczyzn. Do wypadku doszło około...

Zamknij
RadioOlsztynTV