Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Północny Olsztyn stanął. Jak ominąć korki?

fot. P. Getka

Wprowadzenie ruchu wahadłowego między Dywitami a Olsztynem skutecznie utrudnia życie kierowcom. Długie korki tworzą się zwłaszcza w godzinach szczytu i to nie tylko na Wojska Polskiego, ale i na Jagiellońskiej, bo tą ulicą kierowcy szukają objazdu.

Kierowcy mają też wątpliwości, czy konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego, skoro na miejscu nie widać prac budowlanych. Karol Głębocki z GDDKiA zapewnia, że wykonawca przystąpił do działania.

Pierwszego dnia weryfikowana była organizacja ruchu, w piątek ruszyły prace – wykonawca rozpoczął fryzowanie i kontynuował roboty przy budowie kanalizacji. Kolejny krok to odhumusowanie terenu i prace rozbiórkowe.

00:00 / 00:00

Jak ominąć korki?

Czas przejechania kilku kilometrów do Olsztyna z Dywit sięga 40 minut. Niektórzy decydują się szukać innych tras. Jak powiedział Radiu Olsztyn taksówkarz Sławomir Kałwianiec, można jechać na Różnowo i Wadąg do ulicy Jagiellońskiej, choć tam także można utknąć w długim korku, bo w godzinach szczytu przy takim natężeniu ruchu blokuje się ulica Jagiellońska niemal na całej długości.

Alternatywą dla osobówek jest trasa na Redykajny. Jest tam nowy most, a dalej można pojechać polną drogą do osiedla Redykajny lub na Gutkowo.

Utrudnienia i budowa ronda mają potrwać 3-4 miesiące.

Fot. Ł. Kozłowski

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, Dywity
Fascynujący świat w miniaturze. Kto wygra Olsztyński Festiwal Kultury Modelarskiej?

W Olsztynie trwa jedna z największych wystaw modelarskich w Polsce. To jedenasta edycja Olsztyńskiego Festiwalu Kultury Modelarskiej. Można podziwiać fascynujący świat w miniaturze: modele samolotów, pojazdów,...

Zamknij
RadioOlsztynTV