Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Półmetek ferii zimowych. Dzieci grają w szachy i jeżdżą na łyżwach

Ferie zimowe na Warmii i Mazurach są już na półmetku. Uczniowie z regionu spędzają wolny czas zarówno aktywnie, jak i… na nauce – np. gry w szachy.

W Pałacu Młodzieży w Olsztynie rozegrano turniej szachowy dzieci i młodzieży z całego województwa. Prowadził go Andrzej Janczak, instruktor szachów. Mówił, że ta dyscyplina cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym regionie. Dodał, że dzieci mogą nauczyć się cierpliwości, a co najważniejsze – podejmowania decyzji i umiejętności ponoszenia porażek. Natomiast młodzi szachiści podkreślali, że w szachach liczy się spostrzegawczość i… nauka szybkiego liczenia. Nie przeszkadza im w tym wolne od szkoły. – Matematyka to nasza pasja – tłumaczyli.

Na bezpłatne zajęcia w Pałacu Młodzieży można zapisywać się przez cały, kolejny tydzień ferii. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.palac.olsztyn.pl

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Dzieci z Warmii i Mazur również spędzają czas aktywnie. Jedną z najczęściej wybieranych form aktywności jest jazda na łyżwach. Ferie zimowe na Warmii i Mazurach zakończą się 5 lutego.

 

(kpias/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szachy, ferie zimowe, łyżwy
„Szach i mat” niedługo w polskich szkołach

Podstawy nauki gry w szachy - taki przedmiot, zgodnie z zapowiedzią minister edukacji Anny Zalewskiej, ma pojawić się w zreformowanym nauczaniu wczesnoszkolnym. Niektóre placówki taki przedmiot...

Zamknij
RadioOlsztynTV