Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy PiS zapowiadają dyskusję na temat rozwoju Olsztyna

Konferencja Prawa i Sprawiedliwości dotycząca Krajowego Planu Odbudowy. Fot. Marek Lewiński

– Olsztyn może być metropolią – przekonywali dziś politycy i samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości. Rozwój Olsztyna w tym kierunku warunkują dobrym wykorzystaniem środków unijnych, w tym pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

O sprawie mówili politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy zorganizowali konferencję prasową przed olsztyńską siedzibą swojej partii.

Prezes okręgu Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit powiedział, że to kwota kilkukrotnie przewyższająca roczny budżet Olsztyna, który wynosi około 1 mld 300 mln zł. Ponadto zapowiedział, że jego ugrupowanie rozpocznie rozmowy dotyczące sposobu wydawania tych pieniędzy.

Zapowiadamy, że już w najbliższych dniach rozpoczniemy dyskusję na temat tego, w jaki sposób powinien się rozwijać Olsztyn przy pomocy środków Krajowego Programu Odbudowy. 

00:00 / 00:00

Posłanka PiS Iwona Arent mówiła z kolei o zbliżającym się głosowaniu nad ratyfikacją unijnego budżetu.

Apeluję o odpowiedzialność do kolegów z PSL-u, bo to nie są nasze partyjne interesy.

00:00 / 00:00

Dariusz Rudnik podkreślił, że do Olsztyna i do powiatu olsztyńskiego, w przyszłej perspektywie finansowej, może trafić około 6 miliardów złotych. – Mamy pomysły, jak wykorzystać te środki – przekonywał wojewódzki radny PiS.

00:00 / 00:00

W ocenie Radosława Nojmana, miejskiego radnego PiS, Olsztyn powinien rozpocząć ścisłą współpracę ze Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz z ościennymi samorządami.

00:00 / 00:00

Ratyfikacja jest niezbędna do uruchomienia wypłat z Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej. Projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej Sejm zajmie się w najbliższy wtorek.

Autor: M.Lewiński
Redakcja: Ł.Węglewski/Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Prawo i Sprawiedliwość
Leonard Krasulski: Przekop Mierzei Wiślanej to szansa dla całego regionu

Mam nadzieję, że przekop Mierzei Wiślanej zakończy się nieco wcześniej niż w 2023 roku - powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard...

Zamknij
RadioOlsztynTV