Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy Lewicy w podróży po Polsce. Ich hasło to „Bezpieczna Rodzina”

Marcin Kulasek. Fot. P. Getka

„Państwo powinno podzielić się dodatkowymi wpływami do budżetu państwa z najbiedniejszymi” – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Marcin Kulasek, poseł Lewicy i sekretarz generalny tej partii.

Jak stwierdził, w związku z inflacją, rząd dysponuje dodatkowymi pieniędzmi.

– Przypomnę o 30 miliardach złotych, które wpłynęły z PIT-u i VAT-u. Tych pieniędzy rząd nie może chomikować, albo rozdać wśród swoich, tylko powinien się podzielić z ludźmi – uważa poseł Lewicy.

– Proponujemy też zamrożenie wskaźnika WIBOR na poziomie z końca 2019 roku – powiedział Marcin Kulasek. Jak mówił, choć jego ugrupowanie głosowało za wakacjami kredytowymi, to właśnie zamrożenie WIBOR-u uznaje za najwłaściwsze wsparcie dla kredytobiorców.

Dodajmy, że w ciągu pierwszego tygodnia obowiązywania przepisów o wakacjach kredytowych do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło ok. 550 skarg konsumenckich. Urząd poinformował o tym w miniony piątek.

Rozmowa z Marcinem Kulaskiem dotyczyła przede wszystkim postulatów Lewicy, której politycy objeżdżają kraj pod hasłem „Bezpieczna Rodzina”.

Na spotkaniach Lewica sporo mówi także o dodatku węglowy. Domaga się jego rozszerzenia. Według polityków Lewicy każdy powinien dostać wsparcie 3 tys. złotych bez względu na to, czy korzysta z węgla, czy korzysta prądu, czy z pelletu lub oleju.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, Marcin Kulasek
Senator Orzechowska o dodatku węglowym. Posłuchaj Porannych Pytań

Nie ze wszystkim poprawkami się zgadzamy – tak o przegłosowanych przez Senat poprawkach do ustawy o dodatku węglowym mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS...

Zamknij
RadioOlsztynTV