Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poliklinika w Olsztynie z nowym sprzętem diagnostycznym. Jest bardzo precyzyjny i bezpieczny dla pacjentów

fot. P.Getka

Pacjenci olsztyńskiej polikliniki mogą liczyć na szybszą i pełniejszą diagnozę. Tutejszy Zakład Diagnostyki Obrazowej wzbogacił się o najnowszej generacji sprzęty – tomograf komputerowy i cyfrowy aparat rentgenowski.

Dotację opiewającą na 7 mln złotych przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, stąd na uroczystym otwarciu zakłady pojawił się wiceminister Krzysztof Kozłowski, który przekonywał, że „pacjenci z województwa warmińsko-mazurskiego będą mieli doskonały sprzęt, co w połączeniu z najlepszą kadrą medyczną, gwarantuje usługi medyczne na wysokim poziomie”.

Nowoczesny sprzęt oprócz tego, że precyzyjniej pozwoli postawić diagnozę, to w dodatku jest bardziej bezpieczny dla pacjenta. Mniej obciąża promieniowaniem jonizującym, co jest ważne w przypadku diagnozowania onkologicznego, gdzie kilka razy w ciągu roku pacjent musi wykonać takie badanie – mówił dr Maciej Michalak, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w szpitalu MSWiA w Olsztynie.

Szacuje się, że obecnie na świecie żyje ponad 40 milinów ludzi z rozpoznanym w ciągu ostatnich 5 lat nowotworem. W naszym kraju z chorobą nowotworową rozpoznaną w ostatnich 15 latach żyje milion osób.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej


Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poliklinika, szpital MSWiA, tomograf komputerowy, sprzęt najnowszej generacji, cyfrowy aparat rengenowski
W sobotę w olsztyńskiej poliklinice będzie można wykonać darmowe badania

Olsztyńska poliklinika zaprasza 2 lutego na bezpłatne badania i wykłady w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. Tego dnia w godzinach od 10 do 14 kobiety...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV