Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policzono łóżka „covidowe” i wolne respiratory w województwie

W szpitalach na Warmii i Mazurach wolnych jest 325 łóżek „covidowych” dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dla ciężko chorych pozostaje wolnych 56 respiratorów – podał w piątek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Z dostępnych 1079 łóżek „covidowych” w szpitalach na Warmii i Mazurach zajęte są 754 łóżka. Ze 122 dostępnych respiratorów, 66 tych specjalistycznych urządzeń zajętych jest przez pacjentów w ciężkim stanie – przekazały służby wojewody.

Przez ostatni tydzień w szpitalach przybyło 119 pacjentów zakażonych koronawirusem. Wzrosła o 11 liczba pacjentów wymagających podłączenia do respiratora. Tydzień temu z dostępnych 914 łóżek „covidowych” zajętych przez chorych było 635, a z dostępnych 108 respiratorów, do tych specjalistycznych urządzeń podłączonych było 55 pacjentów.

W ostatnim czasie zwiększono liczbę łóżek „covidowych” w szpitalach w Olecku, Kętrzynie i w Mrągowie.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że na Warmii i Mazurach przybyło 1017 zakażonych. Zmarło 18 chorych, w tym 7 wyłącznie z powodu COVID-19, a 11 miało choroby współistniejące. W regionie na kwarantannie pozostaje 30 106 osób.

Źródło: PAP
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w łózka, Krzysztof Guzek, koronawirus, COVID-19
Przybywa chorych na COVID-19. Szpitale w Elblągu i Braniewie obłożone

Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie z 70 łóżek dla chorych na COVID-19 ma tylko siedem wolnych miejsc. Ale za to nikogo nie ma pod respiratorem. Pięćdziesięciu...

Zamknij
RadioOlsztynTV