Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjni wodniacy rozpoczęli sezon na Warmii i Mazurach. Bezpieczeństwo nad wodą zapewnią nowe łodzie i śmigłowiec Black Hawk

Fot. A. Skrago

Pięć nowych łodzi motorowych i śmigłowiec Black Hawk będzie do dyspozycji policjantów w tym sezonie letnim na Warmii i Mazurach. Bezpieczeństwo nad wodą to priorytet, dlatego policjanci i inne służby już zwierają szyki przed wakacjami.

W Mikołajkach oficjalnie rozpoczęli akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”. Uczniowie pobliskich szkół mogli przyjrzeć się nowemu wyposażeniu policjantów, nauczyć się zasad pierwszej pomocy wobec tonących osób, a także sprawdzić, jak świat wygląda po alkoholu.

Policjanci patrolujący jeziora dostali na ten sezon pięć nowoczesnych motorówek. Jedna z nich została dziś przekazana do Mikołajek. W sumie policjanci z Warmii i Mazur mają teraz trzydzieści cztery łodzie. Służbę na nich pełni ponad pięćdziesięciu funkcjonariuszy-wodniaków. Jeziora będą też patrolowane z powietrza – to dzięki śmigłowcowi Black Hawk, który zgodnie z zapewnieniem komendanta głównego policji, ma trafić na Warmię i Mazury w wakacje.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mikołajki, wodniacy, łodzie motorowe, Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą
Ma ograniczyć liczbę nieszczęśliwych wypadków. W Mikołajkach rusza kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Na plaży w Mikołajkach uroczyście rozpocznie się warmińsko-mazurska odsłona kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Będzie to trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, w którą aktywnie włączają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV