Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjne interwencje za brak maseczek. Posypały się mandaty, zatrzymano też poszukiwanych przestępców

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali świąteczne interwencje związane z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych.

O szczegółach mówi aspirant Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

Od piątku funkcjonariusze interweniowali ponad 6,5 tysiąca razy wobec osób łamiących obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. Ponad 1100 osób zostało ukaranych mandatami, a ponad 200 będzie musiało tłumaczyć się przed sądem.

00:00 / 00:00

W przypadku policyjnych działań można też mówić o pewnych pozytywnych skutkach nienoszenia maseczek. W powiecie szczycieńskim w świąteczny weekend funkcjonariusze zatrzymali 6 poszukiwanych przestępców, z czego aż 5 nie miało zasłoniętych ust i nosa. W powiecie lidzbarskim z tego samego powodu wpadło dwóch poszukiwanych.

W Ełku 38-latek został zatrzymany po tym, jak zaatakował ochroniarza sklepu – relacjonuje sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z policji w Ełku:

Ochroniarz poprosił, żeby mężczyzna zaczekał na zewnątrz, bo w sklepie znajdowała się maksymalna liczba klientów. Agresywny, pijany mężczyzna uderzył ochroniarza w twarz.

38-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności

Lekarze i służby sanitarne niezmiennie apelują o rygorystyczne przestrzeganie zasady DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczka.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w maseczka, obostrzenia
Kilkaset mandatów za łamanie obostrzeń covidowych na Warmii i Mazurach

Ostatniej doby policjanci wystawili ponad 300 mandatów i skierowali do sądu 62 wnioski o ukaranie za nieprzestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – poinformował rzecznik...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV