Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjant, który mi pomógł

Policjant, który mi pomógł – to hasło plebiscytu, który właśnie się rozpoczął. Konkurs ma wyróżnić funkcjonariuszy, którzy wykazali się profesjonalizmem udzielając pomocy ofiarom przemocy w rodzinie.

W pięciu poprzednich edycjach wyróżniono łącznie 25 mundurowych z całego kraju, służący zarówno w prewencji, jak i wydziale kryminalnym. Plebiscyt organizują Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Komendy z Warmii i Mazur również zachęcają mieszkańców regionu do zaangażowania się w konkurs. Policjantów można zgłaszać za pomocą formularzy, które bezpośrednio wpływają do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Zgodnie z regulaminem, do 31 maja, ich kandydatury mogą proponować osoby indywidualne, organizacje i instytucje.

Laureatów wybierają pracownicy Pogotowia „Niebieska Linia”, laureaci poprzednich edycji oraz przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Liczba zgłoszeń odnoszących się do poszczególnych osób jest tylko jednym z kryteriów oceny. Przede wszystkim pod uwagę bierze się doświadczenie i zaangażowanie kandydatów w pomoc ofiarom dotkniętych przemocą.

Wręczenie nagród zaplanowano na 20 lipca, czyli Centralne Obchody Święta Policji w Warszawie. (kośk/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant
Gierzwałdzianin zabił policjanta?

25-letni mieszkaniec Gierzwałdu jest zamieszany w śmierć policjanta. Wczoraj w Lubuskiem, na krajowej 92, funkcjonariusze zorganizowali obławę na kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Gdy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV