Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci zatrzymali kobietę, która wywołała fałszywy alarm bombowy. Rok wcześniej również postawiła służby na nogi

fot. www.fotolia.com

Policjanci zatrzymali kobietę, która w Gołdapi wywołała fałszywy alarm bombowy. Wczoraj wieczorem (26 kwietnia) zgłosiła, że w bibliotece jest podłożony ładunek.

Funkcjonariusze podejrzewali, że dzwonić mogła znana im 28-latka, która w ubiegłym roku wywołała alarm w miejscowym szpitalu. Ten trop okazał się słuszny. Policjanci zatrzymali kobietę w jej mieszkaniu. Ze względu na stan zdrowia trafiła na obserwację medyczną. Wkrótce jej sprawą zajmie się sąd.

Każda informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego jest bardzo dokładnie sprawdzana przez policjantów. Należy pamiętać jednak o tym, że sprawcy fałszywych alarmów nie mogą czuć się bezkarnie. Ich ustalenie to tylko kwestia czasu. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca takiego fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

(K.Ośko)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gołdap, alarm, zatrzymanie
Gangsterzy zatrzymani w Olsztynie! Groźbą i przemocą wymuszali pieniądze od przedsiębiorców

Groźbą i przemocą wymuszali pieniądze - zostali zatrzymani. Wśród nich jest były członek gangu pruszkowskiego. Na policję zgłosił się mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Poinformował, że znany mu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV