Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci z Olsztyna jadą na granicę z Białorusią. Będą wspierać strażników

Fot. PAP/Adam Warżawa

Do działań na granicy polsko-białoruskiej delegowano ponad 250 policjantów, głównie z oddziałów prewencji, ale także „drogówki”, przewodników z psami i oddziałów kontrterrorystycznych. Taką informację przekazała rzeczniczka KGP mł. insp. Katarzyna Nowak.

Na granicę wysłano też armatki wodne. Wśród delegowanych funkcjonariuszy prewencji są policjanci z Olsztyna oraz Gdańska, Gorzowa, Krakowa, Szczecina i Wrocławia. Będą wspierać i szkolić Straż Graniczną i wojsko, także przy zaporze granicznej. Dotychczas policjantów nie było bezpośrednio w pasie granicznym. Obecnie jest tam łącznie 370 funkcjonariuszy.

Zwiększona obecność policji przy polsko-białoruskiej granicy związana jest z większą liczbą ataków migrantów na przedstawicieli służb. Po incydencie w okolicach Dubicz Cerkiewnych premier Donald Tusk zapowiedział utworzenie dodatkowej strefy buforowej. MSWiA pracuje nad końcową wersją rozporządzenia, które ma dotyczyć tej kwestii. Przepisy miały wejść w życie wczoraj 4 czerwca, ale – w związku z prowadzeniem konsultacji m.in. z samorządami – ten termin został przesunięty.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

Więcej w policja, granica
Co mieszkańcy regionu sądzą o budowie płotu na granicy z Rosją?

Ochrona granicy Polski i Unii Europejskiej to jeden z tematów, który zdominował kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Czy na granicy z rosyjskim obwodem królewieckim powinien...

Zamknij
RadioOlsztynTV