Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci uczą najmłodszych, jak mają dbać o swoje bezpieczeństwo

Fot. KMP Elbląg

Edukacja poprzez zabawę – taki cel przyświeca autorom policyjnego projektu Profilaktyka Smyka. To cykl spotkań, podczas których mundurowi tłumaczą dzieciom, jak się zachowywać w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się po pomoc.

– Pomaga w tym specjalnie wydana książka z ilustracjami dla najmłodszych – tłumaczy nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej Policji.

Są to oparte na opowiadaniach spotkania z dziećmi. Ich bohaterką jest mała Pola, która zmaga się z różnorakimi perypetiami związanymi z bezpieczeństwem. W tym programie pokazujemy, jak je rozwiązać, aby było bezpiecznie. Właśnie w taki sposób docieramy do małych smyków.

00:00 / 00:00

W piątek policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku. Spotkania z cyklu Profilaktyka Smyka prowadzone są regularnie w placówkach z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, edukacja, video
Symulacja ataku terrorystycznego podczas ćwiczeń ratowników w Barczewie

Wybuchy, serie z karabinów, zabici i ranni w ataku terrorystycznym – tak wyglądał scenariusz ćwiczeń w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Ratownictwa w Barczewie. Po dwuletniej przerwie spowodowanej...

Zamknij
RadioOlsztynTV