Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci podsumowali akcję profilaktyczną skierowaną do najmłodszych

Ponad 1200 spotkań, na których rozdano ponad 40 tysięcy książeczek pod tytułem „Na Ratunek Poli!” – to efekty akcji „Profilaktyka Smyka” prowadzonej przez warmińsko-mazurskich policjantów. Swoje działania podsumowali na spotkaniu w Olsztynie.

Autorką książeczki przekazywanej dzieciom podczas spotkań z funkcjonariuszami jest kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W tej książce dzieci spotykają się ze swoją rówieśniczką Polą w 13 różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą je dotknąć wszędzie i każdego dnia. Mamy tam sytuację niebezpieczną na lodzie, na wodzie, w domu, w Internecie, w kontakcie z obcym. Przykładów jest mnóstwo. Na bazie złych zachowań ich rówieśniczki pokazujemy, jak być bezpiecznym.

00:00 / 00:00

Z przygodami Poli zapoznała się m.in. Aurelia Kwiatkowska z Ostródy.

Pola nie założyła kasku jadąc na rowerze. Przewróciła się i wpadła pod żółty autobus. Trzeba zakładać kask

– opowiadała Aurelia w rozmowie z reporterem Polskiego Radia Olsztyn.

00:00 / 00:00

Autorem wizerunku niefrasobliwej Poli jest nastolatek Wiktor Zygo. Projekt „Profilaktyka Smyka”, którego częścią jest omawianie zachowań z książeczki, warmińsko-mazurscy policjanci kontynuują także w tym roku szkolnym.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Profilaktyka Smyka
Policjanci uczą najmłodszych, jak mają dbać o swoje bezpieczeństwo

Edukacja poprzez zabawę - taki cel przyświeca autorom policyjnego projektu Profilaktyka Smyka. To cykl spotkań, podczas których mundurowi tłumaczą dzieciom, jak się zachowywać w sytuacji zagrożenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV