Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci odzyskali skradzioną naczepę wartą 200 tysięcy złotych

Policjanci z Olsztyna we współpracy z funkcjonariuszami z Sulęcina w Lubuskiem odzyskali skradzioną naczepę wartą 200 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Naczepa „zniknęła” na początku maja z jednego z parkingów w gminie Torzym, w powiecie sulęcińskim. Nie była podczepiona do ciągnika siodłowego. To ułatwiło zadanie złodziejom, którzy podjechali swoją ciężarówką i odjechali z wyładowaną tekstyliami naczepą.

Policjanci zlokalizowali skradzioną naczepę za pomocą nadajnika GPS w okolicach Olsztyna – opowiada Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Po kilku minutach zakończyli podróż wyraźnie zaskoczonego kierowcy ciężarówki oraz jego pasażera. Na nic zdała się zmiana tablic rejestracyjnych skradzionej naczepy. Sprawdzenie numeru VIN było formalnością.

00:00 / 00:00

37-latek i 44-latek odpowiedzą przed sądem za przywłaszczenie mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zarzuty
Poród w godzinach szczytu. Policja pomogła dojechać do szpitala

Funkcjonariusze drogówki z Olsztyna eskortowali na sygnale kobietę, która musiała jak najszybciej dotrzeć na salę porodową. Wszystko przebiegło szczęśliwie, w szpitalu kobieta urodziła chłopczyka - podała...

Zamknij
RadioOlsztynTV