Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja zaostrza kontrole. Posypały się mandaty za brak maseczek

Fot. policja.pl

Policja wyłapuje coraz więcej osób, które nie zasłaniają ust i nosa. Obowiązek zakrywania twarzy cały czas obowiązuje w publicznych pomieszczeniach zamkniętych, np. w sklepach.

I choć każdy dzień przynosi informacje o rosnącej liczbie nowych zakażeń, to w województwie warmińsko-mazurskim policjanci wykrywają coraz więcej przypadków łamania prawa.

Reagując na niepokojący wzrost liczby zakażeń koronawirusem, zintensyfikowane zostały policyjne kontrole dotyczące przestrzegania nakazu korzystania z maseczek w określonych miejscach i sytuacjach. Niestety, tylko od początku tego tygodnia policjanci na Warmii i Mazurach odnotowali ponad 4 tysiące wykroczeń polegających nieprzestrzeganiu obowiązku prawidłowego korzystania z maseczki

– mówi aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Większość spraw zakończyła się pouczeniem, ale policjanci w regionie w ciągu 4 dni wystawili też 153 mandaty i skierowali 26 wniosków o ukaranie do sądu.

A jak tłumaczą się ci, którzy masek w sklepach nie noszą? Niektórzy twierdzą, że weszli do sklepu tylko na chwilę.

00:00 / 00:00

Za brak maseczki w sklepie grozi mandat do 500 złotych, w przypadku skierowania sprawy do sądu grzywna może wzrosnąć do 5 tysięcy złotych. A w skrajnych przypadkach Sanepid może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Rekord goni rekord. „Widać, że czwarta fala pandemii się rozpędza”

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kontrole, maseczka
Żądają zniesienia restrykcji w szkołach. Sanepid: Ta petycja to nieporozumienie

Grupa mieszkańców Olsztyna żąda… zniesienia obowiązku noszenia maseczek w szkołach. Do Urzędu Miasta Olsztyna wpłynęła petycja dotycząca obostrzeń sanitarnych obowiązujących w szkołach. Jej autorzy żądają zniesienia...

Zamknij
RadioOlsztynTV