Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja zadba o bezpieczeństwo narciarzy na Górze Chrobrego

Narty. Fot. pixabay.com

 Rozpoczęły się ferie zimowe, jak co roku na Górze Chrobrego w Elblągu pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa.

W  środę (24. stycznia) o godzinie 10. na Górze Chrobrego w Elblągu policjanci będą edukować dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa na stoku. Mundurowi  zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach.

Do służby  na stoku, skierowani zostali policjanci dobrze jeżdżący  na nartach.  Wspólnie z instruktorami narciarstwa będą prowadzić pogadanki edukacyjne i patrolować nie tylko nartostrady, ale także drogi dojazdowe i parkingi.

Więcej patroli policyjnych pojawi się także w okolicach dworców kolejowych i autobusowych oraz w miejscach zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. W ramach przedsięwzięcia do uczestników aktywnego wypoczynku trafią kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), numery telefonów alarmowych oraz stopnie zagrożenia lawinowego.

Autor: KWP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, ferie, edukacja
Rozpoczęły się długo wyczekiwane przez najmłodszych ferie zimowe

Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie z Warmii i Mazur będą odpoczywać od nauki. Pogoda na razie spisuje się na medal, ale oznacza to, że trzeba zwrócić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV