Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja wszczęła śledztwo w sprawie pożaru łodzi na jeziorze Drwęckim. Troje dzieci i opiekun trafili do szpitala

Ostródzka policja po pożarze łodzi z dziećmi na pokładzie wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego sprowadzenia ognia zagrażającemu zdrowiu i życiu wielu osób – poinformowała w piątek rzeczniczka ostródzkiej policji Anna Balińska. Po pożarze troje dzieci i opiekun trafili do szpitala.

Do pożaru dwóch łodzi: motorowej i żaglowej doszło w czwartek ok. godz. 16.00 w marinie klubu żeglarskiego przy bulwarze nad jeziorem Drwęckim w Ostródzie. Na łodziach znajdowało się 11 dzieci i dwoje opiekunów. Wszyscy byli uczestnikami obozu żeglarskiego stacjonującego w Piławkach.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w kierunku nieumyślnego sprowadzenia pożaru zagrażającemu zdrowiu i życiu wielu osób. Na miejscu byli policjanci i technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Przeprowadzono oględziny miejsca oraz zebrano ślady. Biegły ma wydać ekspertyzę

– powiedziała Balińska. Przesłuchani zostaną świadkowie i uczestnicy zdarzenia.

Według wstępnych informacji, podczas uruchamiania silnika na łodzi motorowej wybuchł pożar, który następnie przeniósł się na łódź żaglową. Na pokładach obu łodzi było 11 dzieci i dwoje opiekunów. Podczas ewakuacji żeglarzy na pomosty, poszkodowani zostali trzej chłopcy w wieku 10 lat i opiekunka. Ze złamaniami, skręceniami kończyn, otarciami trafili do szpitala. Jedna z dwóch płonących łodzi zdryfowała na jezioro, bo przepaliła się cuma mocująca jednostkę. Pożar gasili ostródzcy strażacy.

Jak poinformowała rzeczniczka warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty – Małgorzata Hochleitner, organizator obozu nie zarejestrował wypoczynku w bazie prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podkreśliła też, że rodzice, wysyłając dziecko na zorganizowany obóz czy kolonie, mają możliwość sprawdzić, czy widnieją one w bazie MEN.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, policja, postępowanie
Przez ponad 10 lat znęcał się nad żoną. 43-latek usłyszał zarzut

Piscy policjanci zatrzymali 43-latka, który znęcał się nad żoną od ponad...10 lat. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Mówi nadkomisarz Anna Szypczyńska -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV