Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja szuka świadków śmiertelnego wypadku na S7 w Ostródzie. Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę


Zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Policja apeluje o zgłaszanie się świadków wypadku, który wydarzył się na S7 w Ostródzie w nocy z piątku na sobotę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Gdańska kierowca TIR-a chcąc ominąć dwa stojące na poboczu busy zaczął zjeżdżać na lewy pas ruchu. Jadący po tym pasie kierowca osobowego auta, aby uniknąć zderzenia z TIR-em, zjechał na lewo, zahaczył o linki zabezpieczające jezdnię i uderzył w dwie osoby stojące przy busach. Jedna z nich zginęła, druga została ranna. Obrażenia odniósł też pasażer samochodu osobowego.

Jak poinformowała sierż. sztab. Anna Balińska z komendy powiatowej w Ostródzie, tamtejsza policja apeluje do kierowcy ciężarówki i ewentualnych świadków o zgłoszenie się na komendę.

Kierowca samochodu osobowego powiedział, że TIR zatrzymał się po tym zdarzeniu, ale zaraz potem odjechał. Apelujemy do kierowcy TIR-a, żeby się do nas zgłosił, ponieważ chcemy poznać jego wersję i zweryfikować okoliczności wypadku

– podkreśliła.

Policjantka zaznaczyła, że kierowca TIR-a nie jest obecnie ani osobą podejrzewaną, ani poszukiwaną. Jak mówiła, okoliczności wypadku są na tyle niejasne, że nadzorująca dochodzenie prokurator nie wskazała dotychczas ewentualnego sprawcy.

To wszystko będzie wyjaśniane w toku postępowania, ale do tego potrzebujemy kierowcy TIR-a

– dodała.

Jeśli kierowca samochodu ciężarowego nie zgłosi się sam, to policja będzie starała się w inny sposób ustalić i odnaleźć tę osobę.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, TIR, bus, śmiertelny wypadek, ranny
Czarna seria wypadków na drogach Warmii i Mazur. Jedna osoba zginęła, kilkanaście jest rannych

Po południu na przebiegających przez Warmię i Mazury trasach krajowych doszło do siedmiu wypadków drogowych. Po godzinie 17 niebezpieczny wypadek wydarzył się na drodze powiatowej w...

Zamknij
RadioOlsztynTV