Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja radzi: bądźmy ostrożni w kontaktach z nieznajomymi. Chrońmy swoje dane

Pomysłowość oszustów, przez których tracimy często oszczędności życia, nie zna granic. Początkowo ofiarami takich osób padali seniorzy. Teraz na policje zgłasza się coraz więcej młodych osób.

Co robić, aby uniknąć takich przykrych sytuacji? Odpowiada podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Bądźmy ostrożni w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. Chrońmy swoje dane poufne i numery telefonów. Za żadną cenę nie przekazujmy swoich danych osobowych niezweryfikowanym wcześniej instytucjom. Pamiętajmy, że oszuści mogą wysyłać do nas informacje z prośbą o np. wsparcie finansowe poprzez komunikatory, które należeć mogą do naszych bliskich. Zanim przekażemy kody BLIK, skontaktujmy się wcześniej z osobą potrzebującą naszej pomocy.

00:00 / 00:00

Ostatnio 22-latka z Olsztyna straciła swoje oszczędności, ponieważ zainstalowała na swoim telefonie aplikację, która miała ochronić jej pieniądze na koncie. Kobieta straciła 55 tysięcy złotych.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, internet, oszuści
Już 18 osób straciło życie w wodach Warmii i Mazur

Od początku maja w wodach Warmińsko-Mazurskiego utonęło aż 18 osób. W całym kraju tylko w tym miesiącu utonęło ponad 50 osób, a w czerwcu 87. Od...

Zamknij
RadioOlsztynTV