Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już 18 osób straciło życie w wodach Warmii i Mazur

Od początku maja w wodach Warmińsko-Mazurskiego utonęło aż 18 osób. W całym kraju tylko w tym miesiącu utonęło ponad 50 osób, a w czerwcu 87.

Od początku tego sezonu, czyli od początku maja w wodach Warmii i Mazur utonęło już 18 osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku były to 22 osoby. Tak jak rok temu, tak i teraz najczęściej ofiarami utonięć są mężczyźni w średnim wieku

– powiedział asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Nad jeziorem Kalwa koło Pasymia swój ośrodek szkoleniowy ma Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Jej wiceszef Maciej Ciesielski podkreśla, że każde poszukiwania osoby, która utonęła, wiążą się z dużymi emocjami.

Kiedy na sonarze widzimy coś, co przypomina ciało, schodzimy pod wodę, to emocje są większe. Serce mocniej bije, bo nie zawsze woda jest przejrzysta i nie widzimy. Musimy podpłynąć blisko i są nerwy.

00:00 / 00:00

We wtorek płetwonurkowie straży pożarnej z jeziora Ring, zwanego Pierścieniem, koło Jezioran wydobyli ciało poszukiwanej 38-latki. W zeszłym tygodniu 45-letni turysta z Łodzi utonął w jeziorze Tałty na Mazurach. Żeglarz wpadł do wody z pokładu jachtu zacumowanego w jednym z portów.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, utonięcia
Pijany 18-latek za kierownicą, tata na siedzeniu obok

Prowadził samochód mając promil alkoholu, dodatkowo nie miał prawa jazdy. Działdowscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Rybno. Okazuje się, że odpowiedzialności nie uniknie także pasażer -...

Zamknij
RadioOlsztynTV