Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja ostrzega przed internetowymi oszustami. Mieszkaniec powiatu oleckiego stracił 130 tys. złotych

Fot. fotolia.pl

Dwoje mieszkańców powiatu oleckiego padło ofiarą internetowych oszustów. Mężczyzna stracił 130 tysięcy złotych, a kobieta 80 tysięcy zł.

Oszuści nakłonili ich do zainstalowania na komputerze i w telefonie złośliwych aplikacji przejmujących dostęp do urządzenia obiecując w jednym przypadku – wygraną, a w drugim – szybki zysk z inwestycji. Sprawcy dokonali nieautoryzowanych transakcji w bankowości elektronicznej, transferując 130 tysięcy złotych na rachunki giełd kryptowalutowych. Przy drugim oszustwie, w imieniu pokrzywdzonej zaciągnęli kredyty na kwotę 80 tysięcy złotych.

Policjanci przestrzegają przed nawiązywaniem współpracy z nieznanymi firmami inwestycyjnymi, obiecującymi szybki i duży zysk, w krótkim czasie. Apelują, by nie instalować aplikacji uzyskujących dostęp do naszych danych ani nie przekazywać nieznanym osobom numerów kart kredytowych czy skanów dowodu osobistego.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, internet, oszustwa
Seniorka z Ełku padła ofiarą oszustów. Kobieta straciła ponad 24 tysiące złotych

Seniorka z Ełku padła ofiarą oszustów, którzy namówili ją do zainstalowania złośliwego oprogramowania w komputerze i przekazania danych do logowania. Do 71-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna i...

Zamknij
RadioOlsztynTV