Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja odnalazła trzech zaginionych chłopców, uchodźców z Ukrainy

Fot. KMP Elbląg

Odnalezieni zostali trzej ukraińscy chłopcy. Ich poszukiwania trwały kilkanaście godzin.

W niedzielę około godziny 15.30 wyszli z ośrodka Caritas we Fromborku – podała w poniedziałek rano policja.

Bezpośrednio po sygnale policjanci rozpoczęli poszukiwania, uczestniczyły w nich też inne służby, zaangażowali się mieszkańcy. Poszukiwania trwały do godziny 7.30. Chwilę po 7 policjanci odnaleźli 11- i 13-latka, kilka minut później – 12-latka. Chłopcom nie zagraża niebezpieczeństwo. Ustalamy okoliczności, dlaczego się oddalili od opiekunów i co się z nimi działo

– przekazała kom. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

00:00 / 00:00

Chłopcy zostali odnalezieni w okolicy miejscowości Nowiny, 2 kilometry od Fromborka. Dzieci w wieku 11-13 lat są uchodźcami z Ukrainy.

W trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, straży granicznej i leśnej, strażaków PSP i OSP. Przeczesywano pola i lasy w okolicach Fromborka. Do poszukiwań użyto też wojskowego śmigłowca.

Po zaginięciu chłopców policja opublikowała komunikat z ich zdjęciami i apelem o pilne przekazywanie jakichkolwiek informacji o ich losie.

W ośrodku Caritasu Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku rodziny uchodźców wojennych z Ukrainy mieszkają od początku marca.

Autor: J. Golon / M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Frombork, poszukiwania, zaginieni
Kopernik we Fromborku. Kończy się Festiwal Nauki i Sztuki Copernicus Open

To ostatni dzień odbywającego się we Fromborku Festiwalu Nauki i Sztuki Copernicus Open 2022. Impreza organizowana jest po raz trzeci. Ideą festiwalu jest pokazanie, że właśnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV