Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kopernik we Fromborku. Kończy się Festiwal Nauki i Sztuki Copernicus Open

Frombork – Szlak Kopernikański. Fot. W. Andrearczyk

To ostatni dzień odbywającego się we Fromborku Festiwalu Nauki i Sztuki Copernicus Open 2022. Impreza organizowana jest po raz trzeci.

Ideą festiwalu jest pokazanie, że właśnie we Fromborku Mikołaj Kopernik spędził największą część swojego życia – mówi Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii we Fromborku.

Pokazanie też, że zajmował się bardzo różnymi dziedzinami życia. Mamy pojemną formułę festiwalu, która pozwala zaproponować bardzo różne aktywności. Łączymy wszechstronność Kopernika z możliwościami uczestniczenia w licznych wydarzeniach w ramach festiwalu.

00:00 / 00:00

Dzisiejsze imprezy odbywają się w nowym Pałacu Biskupim.

Organizujemy spotkanie z człowiekiem Renesansu. Jego bohaterem będzie Stanisław Syrewicz, autor piosenek, reżyser i kompozytor. Najbardziej znane jego utwory to muzyka do serialu pt. Nad rozlewiskiem, a także piosenka, która zdobyła największe laury festiwalowe Eurowizji pt. To nie ja byłam Ewą.

00:00 / 00:00

Będą też warsztaty na dziedzińcu podczas, których będzie można wykonać własnoręcznie pamiątki, a na zakończenie festiwalu planowany jest koncert muzyki dawnej „Musica Warmiensis” w wykonaniu Cappella Warmiensis Restituta i solistów.

Radio Olsztyn jest patronem medialnym Festiwalu Nauki i Sztuki Copernicus Open 2022 we Fromborku.

Frombork – grób Mikołaja Kopernika. Fot. J. Sulecki

We Fromborku Mikołaj Kopernik spędził 30 lat. Fot. K. Pakulnicki

Grobowiec Mikołaja Kopernika. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, Mikołaj Kopernik
Bliższe Spotkania z Elbląga – 18.08.2022

III Festiwal Nauki i Sztuki Copernicus Open Frombork 2022, kulturalny Elbląg oraz schronisko dla zwierząt to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Monika Szczygło...

Zamknij
RadioOlsztynTV