Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwierzęta przebywające zimą na dworze potrzebują naszej pomocy

Policja apeluje o zadbanie o zwierzęta przebywające zimą na dworze. Należy zapewnić im ciepłe schronienie i podawać ciepłe posiłki. Właścicielom, którzy nie stworzą zwierzętom odpowiednich warunków grożą kary.

Niskie temperatury są odczuwane nie tylko przez ludzi. Zwierzęta przebywające poza domem również czują ich wpływ i narażone są na wychłodzenia. Dlatego też zadbajmy o naszych pupili i zwierzęta gospodarskie, aby sezon zimowy był dla nich bezpieczny

– prosi policja.

Osoby, które opiekują się zwierzętami są za nie odpowiedzialne. Zimą należy pamiętać, aby zwierzętom, które przebywają na zewnątrz, przygotować ocieploną budę, a przy dużych spadkach temperatur umożliwić wejście do domów lub budynków gospodarskich. Zwierzęta gospodarskie nie powinny być pozostawiane bez opieki na otwartym terenie.

Wśród wskazówek znalazło się też takie, aby codziennie podawać zwierzętom letnią wodę do picia, a ciepłą karmę – najlepiej dwa razy dziennie. Policja radzi też, aby w silne mrozy „zwolnić zwierzę z łańcucha”, by mogło swobodnie się ruszać. Podczas dłuższych nieobecności właścicieli w okresie świąt czy ferii, w mrozy nie należy zostawiać zwierząt na zewnątrz.

Obowiązek opieki i zapewnienia odpowiednich warunków nakłada na właściciela zwierzęcia ustawa o ochronie zwierząt. Wystawianie zwierząt na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają ich zdrowiu lub życiu, może być traktowane jako znęcania się za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

 

 

Więcej w jedzenie, policja, pies, zima, pomoc, mróz, zwierzę, posiłek
Kompletnie pijany ojciec miał pod opieką czworo dzieci

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 36-latek, który "opiekował się" czwórką swoich dzieci. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. O zdarzeniu policję poinformowała kurator sądowa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV