Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polacy rzadziej wyjeżdżają do rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego. „Liczba podróżujących spadła o połowę”

kontrola paszportów w Bezledach, fot. WMSG

Na polsko-rosyjskich przejściach granicznych zmieniła się organizacja odpraw. Ruch samochodów osobowych odbywa się jednym pasem – podała Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie. Sam ruch na granicy z obwodem kaliningradzkim zmalał o połowę.

Jak poinformowała st. rachm. Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, na przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji odpraw samochodów osobowych. Do tej pory na przejściach granicznych otwarte były cztery lub pięć pasów odpraw jednocześnie.

Skierowanie ruchu samochodów osobowych na jeden pas ułatwia czynności kontrolne, które trzeba przeprowadzić zgodnie z wymogami sanitarnymi

– wyjaśniła Rosiak.

Takie rozwiązanie ma pomóc w sprawnym prowadzeniu kontroli sanitarnej w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19  i zapewni bezpieczeństwo podróżnym i funkcjonariuszom. Bez zmian pozostaje obsługa ruchu towarowego i autobusów turystycznych.

Według rzeczniczki warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosławy Aleksandrowicz ruch na polsko-rosyjskiej granicy w ciągu kilku dni znacząco zmalał. Jak podała, jeszcze 10 marca w obie strony podróżowało 7 tysięcy osób, 11 marca polsko-rosyjską granicę przekroczyło ponad 4 tysiące, a ostatniej doby już tylko nieco ponad 3 tysiące podróżnych w obie strony.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: Ł.Sadlak/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Obwód Kaliningradzki, Bezledy, przejście graniczne
Przewozisz zabytki przez granicę? Straż Graniczna przypomina: pamiętaj o dokumentach

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego próbował wywieźć z Polski dzieła sztuki. W trakcie kontroli na przejściu w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli w mercedesie którym jechał rzeźbę, obraz,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV